انواع چاپ عکس روی تخته شاسی


عکسها منشا و منبع خاطرات و تصویر مشترک افراد یک خانواده، گروه و… از تجربیات مشترک زندگی است. استفاده از تصاویر وعکس ها چاپ شده در محیط کار و زندگی می تواند سبب زیبا سازی فضا و یاد آوری لحظات ارزشمند زندگی باشد و در این راستا مورد استفاده قرارگیرد. در گذشته استفاده از قاب های رنگارنگ با طرح های مختلف رواج داشت که در دکوراسیون منازل نقش اساسی داشتند ، اما این روزها دیگر استفاده از قاب عکس قدیمی شده ، یکی از جایگزینها برای آذین بندی منزل و محل کار با خاطره ها و تصاویر مورد علاقه، تخته شاسی است که روز به روز بر طرفداران آن افزوده می شود.

 

انواع تخته شاسی

 

تخته شاسی برای ثابت نگهداشتن کاغذ و ایجاد شرایط مناسب برای چاپ عکس استفاده می شود از تخته شاسی از جنس فیبر یا تخته سه لا در اندازه های مختلف و متناسب با ابعاد استاندار کاغذ و مقوا تهیه و برای چاپ عکس ها مورد استفاده قرار می گیرد.

اگر به فکر زیباسازی دکوراسیون منزل و محیط کار با عکس و آرم خودتان هستید، چاپ عکس شما روی MDF پیشنهاد مناسبی است. کیفیت چاپ روی این محصول فوق العاده است و همچنین هزینه چاپ روی این محصول به صرفه می باشد. استفاده از تخته شاسی تنها درعکسهای خانوادگی مرسوم نیست بلکه درصنعت تبلیغات ، تجارت و… هم کاربرد های فراوانی دارد.

عکس مورد نظر شما در ابعاد کوچک تخته شاسی به صورت مستقیم بر روی تخته شاسی چاپ می شود، اما در ابعاد بزرگ عکس مورد نظر شما ابتدا بر روی کاغذ مخصوص با کیفیت عالی چاپ شده و بعد با چسب مخصوص برروی تخته شاسی چسبانده می شود. شاسی های MDF با چسب آلمانی و آمریکایی و نوار ترک مرسوم هستند. دراین نوع چاپ ابتدا چاپ مستقیم روی کاغد ابریشم و پرس روی تخته شاسی MDF انجام می پذیرد. تخته شاسی mdf در سایزهای متفاوت برای چسباندن عکس روی آن قابل استفاده در منازل ، عکاسی ها، آتلیه ها، سازمان ها و شرکت های تبلیغاتی، انجام تمام امور چاپ و آلبوم های دیجیتال بکار می رود. چاپ عکس بر روی تخته شاسی به صورت یک تکه و سه تکه که بیشتر فانتزی است قابل انجام است.

 

انواع تخته شاسی
انواع تخته شاسی

 

چاپ با کیفیت برروی تخته شاسی به عوامل مختلفی بستگی دارد که کیفیت مناسب عکس در راس همه آنهاست سپس کیفیت چاپ و دستگاه چاپ عکس هم مهم است که چه نوع دستگاهی و با چه کیفیتی باشد. درآخر کیفیت و جنس تخته شاسی هم از اهمیت بالایی برخوردار است. چاپ برروی تخته شاسی می تواند به سه صورت لاستر(مات)،چاپ سیلک و چاپ متالیک صورت پذیرد. بسته به نوع چاپ و قطع چاپ قیمت چاپ عکس بر روی تخته شاسی متغییر خواهد بود.

 

منبع : dgnemone

دیدگاهی بنویسید

مطالب مشابه

فرمت tif
چاپ روی پارچه
چاپ یو وی چیست ؟
معرفی انواع کاغذهای چاپ عکس
تفاوت رنگ بندی CMYK و RGB

"" به علاقه مندی ها اضافه شد