ژست عکاسی برای خانم های چاق

همیشه اینطور با خود فکر می کنیم که می توانیم از پس تمام سوژه های عکاسی بر آییم. ممکن است تا به حال درست فکر کرده و در عکاسی از سوژه های مختلف دچار مشکل نشده باشید. عکاسی و ژست دادن به افراد چاق دغدغه خیلی از افرادی است که تازه شروع به عکاسی کرده اند. تکنیک هایی هستند که هم به شما برای ارائه عکسی موفق کمک و هم رضایت خاطر مشتری را جلب میکند.ژست عکاسی

باور همه ما این است خانم هایی که لاغر نیستند نمی توانند عکس هایی به خوبی عکس های روی مجله ها داشته باشند. اما این باور غلط است. هر خانمی صرفنظر از نوع اندامی که دارد با رعایت یکسری نکات می تواند بهترین عکس ها را داشته باشد.

بازوها را لاغرتر نشان دهید
برای این که بازوها در عکس لاغرتر نشان داده شوند نباید آن ها را زیاد به بدن نزدیک کنید. در مقابل دوربین کمی یک طرفه بایستید و یکی از دست ها را روی کمر قرار دهید تا با بدن فاصله بگیرد. با این ژست ساده بازوها لاغرتر نشان داده می شود.

پاها را زیاد به هم نزدیک نکنید
فاصله بین ران ها فرم اندام را متعادل تر نشان می دهد پاها را لاغرتر. برای این کار روی انگشت ها بایستید و باسن را کمی عقب بدهید.

غبغب
غبغب فقط مشکل چاق ها نیست بلکه ممکن است لاغرها هم داشته باشند. اگر دوست ندارید در عکس ها غبغب داشته باشید کمی سرتان را جلو ببرید و زبانتان را به سقف دهان بچسبانید.

باریک نشان دادن کمر
یک طرفه جلوی دوربین بایستید و دست را روی کمر قرار دهید. این ژست باسن را بزرگ و کمر را باریک نشان می دهد.

با کمر صاف بنشینید
صاف نشستن در ظاهر عکس بسیار موثر است. اما خیلی ها این را فراموش می کنند. اگر صاف بنشینید هم چربی های شکممشخص نمی شود و هم بازوها و پاها لاغرتر نشان داده می شوند.

کمی بدن را جلو بدهید
هنگام گرفتن عکس پرتره به عقب تکیه ندهید زیرا با این کار چاق تر نشان داده می شوید، چانه پهن و گردن کوتاه تر می شود. سرتان را کمی بچرخانید و بدن را به سمت دوربین جلو بدهید.

وزنتان را به یک طرف بدن بیندازید
تحت هیچ شرایطی به صورت نیمرخ جلوی دوربین نایستید. سعی نکنید بدنتان را مخفی کنید. بلکه باید زیبایی های آن را نشان دهید. سه رخ در مقابل دوربین بایستید، شانه ها را عقب بدهید، وزنتان را روی یکی از پاها بیندازید، پای جلویی را جلوتر بدهید و روی انگشت ها بایستید.

پاها در حالت ضربدری
برای این که چاقی بدن در عکس ها کمتر نشان داده شود پاها را در حالت ضربدری قرار دهید مثل این که می خواهید قدم بردارید. و یکی از دست ها را روی کمر قرار دهید.

دیدگاهی بنویسید

مطالب مشابه

ترکیب بندی در عکاسی طبیعت
چند ترفند ساده عکاسی که باید یاد بگیرید
آموزش عکاسی با موبایل
عکاسی با نور طبیعی
7 نکته برای ثبت عکس های خانوادگی

"" به علاقه مندی ها اضافه شد